wtorek, 23 kwietnia 2019

Pokój nastolatki na poddaszu

Poddasze to zawsze ciekawe, ale i trudne do zagospodarowania pomieszczenie. Już pisałam tu o łazienkach, ale dziś pokazuję pokój nastolatki. 
Założenie było takie, że projektujemy pomieszczenie wielofunkcyjne, dla niemal dorosłej kobiety, nie dziecka. 
Mamy tu więc kącik sypialniany wysłonięty tiulową zasłoną. Mamy toaletkę z lustrem z oświetleniem, biurko, siedzisko pod oknem i zabudowę z telewizorem. Długi korytarz zakończony lustrzaną ścianą prowadzi do łazienki i garderoby. 
Całość miała być jasna, w ciepłych odcieniach beżu i brązu. 








środa, 17 kwietnia 2019

Klasyczne połączenie bieli i drewna

To połączenie nigdy się nie znudzi. Matowa biała płytka Tubądzina z serii House of Tones, z delikatnymi elementami 3D i srebrnymi listwami, połączona została z mocna deską Cerrad Acero Marrone. Elementy trójwymiarowe zostały podkreślone ledowym światłem. Łazienka jest dość duża, zmieściły się tu wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Duża wanna, prysznic typu walk-in, wc i bidet oraz umywalka osadzona w ciągu szafek. 
Meble zostały kolorystycznie dobrane do odcienia płytki drewnopodobnej. To bardzo ważne kiedy mamy dwa elementy, które de facto udają drewno, żeby były kolorystycznie spasowane. 




wtorek, 2 kwietnia 2019

Kto się boi ciemnego sufitu?

Zawsze kiedy przerabiam temat ciemnych ścian, czy to łazienki, czy innego pomieszczenia, klienci mocno wzbraniają się przeciwko sufitowi w kolorze ścian. 
Jest jakieś zahamowanie, jakieś przyzwyczajenie, że sufit musi być tylko biały. Inaczej powstanie jaskinia i ciemny loch.
Jest wręcz przeciwnie. Ciemny sufit i odpowiednie oświetlenie montowanie na nim, pozwala nam to pomieszczenie podwyższyć, bo wtedy sufit nam znika za kurtyną światła. Powstaje efekt sceny teatralnej, gdzie mocne światła uwypuklają nam to co chcemy podkreślić, a sufitu nie widać. Natomiast biały placek nad głową... no cóż, wygląda jak niedomalowana ściana. 

Warto czasem przyjrzeć się sufitom w butikach, najczęściej światło jest na szyno-przewodach opuszczone nisko nad regałami, a sufit z instalacjami pomalowany na czarno. Nie widać go. Za to świetnie widać to co mamy na wysokości wzroku. 

 




 

Łazienki na poddaszu

Poddasze to trudna do zagospodarowania przestrzeń. Oczywiście mają w sobie wiele uroku, ale niskie skosy bardzo utrudniają aranżację. 
Najczęściej pod skosem można ustawić tylko wannę, ale należy tak ją usytuować, by dało się z niej wstać nie uderzając głową w skos. 
Przedstawiam dwie łazienki na poddaszach. 

Pierwszy wariant z wanną wolnostojącą, płytką Ceramstic Opp! i mozaiką Tubądzin Zień. 
Blat z dwiema umywalkami jest pociągnięty na całej bocznej ścianie. 
Lustro podświetlone ledem podkreśla trójwymiarową ścianę z cegiełki. 
Nieco industrialnego wyrazu nadaje grzejnik firmy Terma, mosiężne baterie i czarne dodatki. Całość jednak jest jasna i przestrzenna. 






Druga łazienka ma wannę wpuszczoną w podest. Lekkości nadaje jej podświetlony cokół. 
Użyta płytka to Tubądzin Torano white oraz deska Korzilius Wood Cut natural. Przełamanie szarości elementami drewna nadje wnętrzu przytulności. Drewnem odkreślone są strefy pomieszczenia. Mimo przewagi szarości, łazienka nie sprawia wrażenia zimnej.